TR
WARSZAWA
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
TR Warszawa
wtorek, 05 kwietnia 2011
Mama Tata do teaTRu

W sobotę 2 kwietnia podczas spektaklu Między nami dobrze jest na małej scenie odbyły się warsztaty dla dzieci z cyklu "Mama Tata do teaTRu".

Temat warsztatów - wieczór latynoski.

[fot. Malwina Szumacher]

środa, 02 marca 2011
Afrykańskie przygody na małej scenie

W sobotę, gdy rodzice w spokoju oddawali się oglądaniu spektaklu „Ragazzo dell’Europa”, ich pociechy za pomocą wyobraźni przeniosły się na rozgrzaną ziemię Czarnego Lądu i miały okazję poznać bliżej kulturę Afryki.

Tym razem podczas warsztatów z cyklu „Mama tata do teatru” już sama aranżacja małej sceny wprowadzała atmosferę odmiennych afrykańskich krajów. Dzieci wysłuchały opowieści o Afryce, zdobywając informacje o ilości stolic, używanych językach czy zwierzętach tego kontynentu. Jak się okazało, mali uczestnicy doskonale spisali się w późniejszym konkursie sprawdzającym ich wiedzę z mini wykładu.

Na warsztaty, prosto z Afryki i w tradycyjnych strojach, przybyli goście specjalni, którzy bawili się z dziećmi i opowiadali o swoich rodzinnych krajach. Zaprezentowali także tradycyjny afrykański taniec, który po chwili porwał całą salę.

Wiele radości sprawiły także niecodzienne przebieranki. Krzysztof Banaszek z Galerii Sztuki Plemiennej „Kokomlemle” opowiadał o tradycyjnych maskach, a  dzieci miały możliwość ich przymierzenia. Maski wyrażały przeróżne emocje, miały też wiele ksztaltów i rozmiarów, a zakładanie tych o dużych gabarytach nie było wcale łatwym zadaniem. Mali uczestnicy mieli także możliwość  przemienienia się w projektantów oryginalnej afrykańskiej biżuterii - każdy mógł zrobić naszyjnik czy bransoletkę według własnego pomysłu.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym fotoblogu.

 

[txt i fot. Aleksandra Janiak]